Schody

Schody które wykonujemy, są oczywiście wycinane z kamienia naturalnego. Schody można podzielić na zewnętrzne i wewnętrzne. 

Schody zewnętrzne

Najczęściej używamy tu granitów o szorstkiej strukturze, tzw. płomieniowanych. Struktura taka powstaje poprzez  potraktowanie powierzchni kamienia naturalnego palnikiem z propan butanem. Najlepiej do takiego wykorzystania nadają się granity, zwłaszcza te o drobnej strukturze. Takie kamienie naturalne są absolutnie  odporne na warunki atmosferyczne, dodatkowo poprzez swoją antypoślizgowość nadają się do użytku także pokryte wodą czy śniegiem. Zalecamy użycie płomieniowanych, czy szczotkowanych stopnic, podstopnice mogą być polerowane, co podkreśla naturalne piękno kamienia.

Schody wewnętrzne

Wewnątrz domu czy mieszkania możemy użyć szerszej gamy kamienia naturalnego. Do użytku nadają się tam zarówno marmury czy granity. Ponieważ tu najczęściej wykorzystywany jest kamień polerowany, można popuścić wodze fantazji i wykorzystać każdy rodzaj kamienia. Poczynając od białej włoskiej Carrary, do smoliście czarnego Star Galaxy. Tu zarówno stopnice jak i podstopnice sa polerowane. Kształt czy wielkość   wykonywanych przez nas schodów nie ma znaczenia, zdarzało się nam wykonywać schody z granitu zarówno o szerokości 250 cm, ale i dużo mniejsze. Zaletą wykonywanych przez nas schodów jest możliwość ich idealnego spasowania. Niezależnie od tego, czy schody są wylewane z betonu czy innej konstrukcji, po obłożeniu  ich kamieniem naturalnym, czy to marmurem czy granitem, zyskają zupełnie nowy, świeży i nieprzemijalny wygląd i urok. Dodatkową zaleta jest ich fantastyczna trwałość, nieporównywalnie większą niż schodów drewnianych czy wykonanych z płytek gresowych. Schody z kamienia naturalnego, oprócz tego że trwalsze, są tez przeważnie tańsze od schodów drewnianych, no i wykonujemy je z jednego kawałka marmuru czy granitu, niczego nie doklejając czy sztucznie łącząc. Mają właściwie same zalety, piękno i ponadczasową elegancję.