Czy można mieć piękną opaleniznę bez opalania?

Opalanie dla wielu osób jest czystą przyjemnością. Są jednak wśród nas także osoby, które nie lubią spędzać czasu na słońcu, a także osoby, które po prostu nie mogą się opalać. Czy takie osoby są zmuszone do bycia bladym przez cały rok? Nie do końca. Poznajmy zatem sposób, który nam pozwoli być pięknie opalonym przez cały rok.

Bezpieczny i niedrogi sposób na opaleniznę

Słońca w naszym kraju jest niestety jak na lekarstwo. Często pogoda akurat psuje się, gdy mamy kilka dni urlopu. Nie oznacza to jednak, że w tym okresie się nie opalimy. Pierwszy sposób, jaki nam przychodzi do głowy to opalanie się w solarium. Niestety regularne wizyty w solarium nie należą do najbezpieczniejszych. Co więcej, osoby z licznymi znamionami i pieprzykami nie powinny się w ogóle w solarium opalać.

Pomocne okażą się jednak Balsamy brązujące sprawdzony produkt. Balsamy brązujące są dostępne we wszystkich drogeriach. Na półkach z kosmetykami brązującymi znajdziemy sporo tego rodzaju kosmetyków. Są one dostępne także w różnych formach. Znajdziemy tradycyjne balsamy w tubkach, jak i także kosmetyki w sprayu. Druga opcja wydaje się znacznie wygodniejsza w użyciu.

Prawidłowa aplikacja

W przypadku stosowania regularnego oraz okazjonalnego balsamu brązującego bardzo ważny jest sam sposób aplikacji. Przed nałożeniem tego kosmetyku, poleca się wykonanie starannego i dokładnego peelingu. Polecamy peeling kawowy. Pamiętajmy, że balsamy brązujące w przeciwieństwie do zwykłych samoopalaczy nie pozostawiają nieestetycznych plam oraz zacieków. Jednak pamiętajmy, że jednak pewne zasady należy zachować. Nie powinniśmy zakładać zbyt mocnej warstwy, ponieważ nie uzyskamy dzięki temu lepszego efektu.

Dobry balsam brązujący musimy niestety wybierać na podstawie metody prób i błędów. Jednym osobom pasuje balsam marki X, a dla innych jest to balsam niespełniający wymagań. Na pewno jednak znajdziemy taki kosmetyk, który przypasuje nam pod absolutnie każdym względem. Tego możemy być pewni.